Europski tjedan vještina u
obrazovanju i osposobljavanju

Terenska nastava
3D PRINTER I VIRTUALNA STVARNOST
Autor: Đurđica Kolar, 9. 6. 2017.

Dana 31. svibnja 2017., u sklopu terenske nastave, učenici 3.i razreda, u pratnji profesorica Bojane Jasprice i Kornelije Tonse, posjetili su novootvoreni prostor Gradske knjižnice Rijeka na Trsatu. Namjera je bila vidjeti 3D printer i iskušati nove naočale za virtualnu stvarnost.

Nakon zanimljivog predavanja profesora Kristiana Benića o modeliranju i mogućnostima 3D printera, vidjeli smo kako sloj po sloj nastaje objekt, zviždaljka od plastike.

Nakon toga smo pomoću naočala za virtualnu stvarnost i Google maps  posjetili   gradove Svijeta u kojima nismo nikada bili.

Svrha posjeta je na zabavan način učiti o modernoj tehnologiji te razvijati kulturu stvaranja nečega novoga pomoću digitalne pismenosti.