Europski tjedan vještina u
obrazovanju i osposobljavanju

Terenska nastava
“Citizenfour“
Autor: Margarita Martinović, 5. 5. 2015.

Učenici 3H, 3I i 1G razreda pod vodstvom profesorice Margarite Martinović, psihologinje Jelene Jurić i profesora Milana Ignjatovića  u Art kinu pogledali su film“Citizenfour“.

Ovogodišnji dobitnik Oscara za najbolji dugometražni dokumentarni film, "Citizenfour", je priča o Edwardu Snowdenu, najpoznatijem američkom zviždaču i bivšem zaposleniku CIA-e, čovjeku koji je otkrio skandal o nezakonitom prisluškivanju građana od strane Nacionalne službe sigurnosti SAD-a (NSA).

Ovaj dokumentarni triler čija priča započinje anonimnim mailom, a nastavlja se odlaskom u Hong Kong i brojnim sastancima s čovjekom kojeg je u kratkom vremenskom periodu upoznala cijela planeta, ne samo da pokazuje opasnosti vladinog nadzora - tjera vas da ih osjetite na vlastitoj koži. Nakon što pogledate ovaj film, nikada više nećete na isti način gledati na telefon, e-mail, kreditnu karticu, web preglednik ili Facebook profil.