EUROPSKI TJEDAN VJEŠTINA STEČENIH U STRUKOVNOM OBRAZOVANJU I OSPOSOBLJAVANJU

(od 5. do 9. studenoga 2018.)

Ukupno: 820671
Ovaj mjesec: 1999
Upoznajmo povijesnu, kulturnu i religioznu baštinu Hrvatske
POSJET POVIJESNOM I POMORSKOM MUZEJU U RIJECI

Učenici 3.h, 3.g i 4.i razreda su 6. veljače 2017. s profesoricom Margaritom Martinović i defektologinjom Zoricom Janković posjetili Povijesni i pomorski muzej u Rijeci, stalni postav zbirke Domovinskoga rata „ U obrani Domovine“.

Izložba je posvećena svima koji su svoj život položili u obrambenom i oslobodilačkom Domovinskome ratu.

Postav predstavlja tijek ratnih zbivanja policijske i vojne postrojbe bojišta na kojima su ratovali žitelji i pripadnici postrojbi Primorsko-goranske županije. Postav je ostvaren u suradnji  s članovima udruga proizašlih iz Domovinskoga rata, sudionicima i svjedocima ratnih događaja te fotoreporterima koji su kamerom bilježili tijek rata, stvorivši tako vrijednu dokumentarnu građu, svjedočanstvo  ratnih stradanja na prostoru Hrvatske.

Učenici su također, uz stručno vodstvo kustosa Nikše Mendeše,  posjetili i upoznali Zbirku maketa i modela jedrenjaka, parobroda, antičku zbirku i Odjel za povijest pomorstva.

Izvijestila:

Margarita Martinović, prof.