Upoznajmo povijesnu, kulturnu i religioznu baštinu Hrvatske
Obilježavanje 24. obljetnice pada Vukovara
Autor: Đurđica Kolar, 25. 11. 2015.

U povodu obilježavanja dvadeset i četvrte obljetnice pada Vukovara, učenici i profesori naše Škole već tradicionalno provode projekt Vukovar u Domovinskom ratu.

U petak, 13. studenoga 2015. god. u našoj Školi održana je javna tribina i predavanje za učenike, profesore i zainteresiranu javnost. Predavanje je bilo organizirano u suradnji  s Hrvatskim časničkim zborom. Gospodin Stanislav Linić održao je predavanje o Domovinskom ratu, ulozi i žrtvi Vukovara u obrani Hrvatske.

Učenici, predvođeni profesorima, krenuli su s lampionima u Vukovarsku ulicu gdje su se s ostalim riječkim srednjoškolcima pridružili Koloni sjećanja i odlasku na Most hrvatskih branitelja.

Na sam dan pada Vukovara, 18. studenoga, učenici i profesori  Škole (M. Martinović, A. Blečić, G. Pankas i B. Peranić) te ravnateljica Škole Laura Grubišić, svojim odlaskom u Vukovar pridružili su se  Koloni sjećanja i prisjetili se vukovarskih žrtava za domovinu.

Svojim posjetom vukovarskoj bolnici i Memorijalnom groblju žrtava Domovinskog rata, učenici i profesori odali su počast gradu heroju, simbolu patnje i stradanja Republike Hrvatske.

Prilikom ovog posjeta Vukovaru, odvežena je i pomoć socijalnoj samoposluzi koju su tijekom sutdenoga prikupili učenici naše Škole!

Margarita Martinović, prof.