Obavijesti za maturante

MZO natječaji
13.11.2019. 13:23
Objava Javnog poziva osnovnim i srednjim školama za izradu videonajave književnog djela po izboru
Rok: 1. veljače 2020.

08.11.2019. 08:59
Raspisan natječaj za Nacionalni program stipendiranja ,,Za žene u znanosti" 2020.
Rok: 29. studenoga 2019.

07.11.2019. 10:57
Javni natječaj za izbor kandidata za članove Radne skupine za izradu Nacrta prijedloga kurikuluma nastavnog predmeta Geologije
Rok: 23. studenoga 2019.

06.11.2019. 12:38
Rok: 31. prosinca 2019. Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavljuje Javni poziv za predlaganje članova stručnih povjerenstava za prosudbu udžbenika za osnovnu i srednju školu.

06.11.2019. 10:51
Odluka o djelomičnoj obustavi postupka prijama na određeno vrijeme
Oglas je objavljen na web stranici Ministarstva uprave i web stranici Ministarstva znanosti i obrazovanja dana 7. veljače 2019. godine, te u Biltenu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, broj 27, od 7. veljaće 2019. godine.

Smjerovi

EKONOMIST

PODRUČJE RADA: Ekonomija

ŠTO RADI ČIME SE BAVI:
Osposobljava se za računovodstveno-financijske poslove, knjigovodstvene poslove, za poslove ekonomske promidžbe i menandžmenta, za analitičko-sintetičke djelatnosti

Rad se uglavnom obavlja u dobro osvijetljenim i klimatiziranim prostorijama uz osobni radni ritam i svim sredstvima i pomagalima uredskog komuniciranja:PC, kancelarijski materijal, fotokopirni stroj...

PSIHOFIZIČKI ZAHTJEVI:
Zanimanje zahtijeva dobre opće i intelektualne sposobnosti; snalažljivost, razlikovanje bitnog od nebitnog, sposobnost numeričkog i verbalnog rezoniranja, pamćenja i izražavanja, koncentracije, točnost, preciznost, sustavnost i odgovornost u radu.
Osobe s lakšim kroničnim bolestima, tjelesnom invalidnošću, te korigiranim smetnjama vida i sluha, mogu uspješno obavljati poslove u ovom zanimanju.

GDJE RADI:
Ima široke mogućnosti rada i zaposlenja. Može raditi na različitim radnim mjestima u računovodstvu i poslovnim financijama, turizmu, ugostiteljstvu, marketingu, statistici, državnim tijelima i tijelima uprave (banke, osiguranje, turistički ured, robna kuća, ...)

UPRAVNI REFERENT

ŠTO RADI ČIME SE BAVI:
Osposobljava se za upravno-pravne poslove u poduzećima i tijelima državne uprave, za rad na poslovima socijalnog i mirovinskog osiguranja, na ovjerama potpisa, rukopisa i prijepisa.

PSIHOFIZIČKI ZAHTJEVI:
Za uspješno obavljanje poslova potrebno je adekvatno opće i stručno obrazovanje koje se stiče školovanjem, povećana snalažljivost, točnost, ažurnost i odgovornost pri radu.

GDJE RADI:
Može se zaposliti u pisarnicama, matičnim uredima, u zemljišno-knjižnim uredima, u uredima socijalne skrbi, u uredima Ministarstva unutarnjih poslova. U manjim tvrtkama komunicirati će sa strankama, u vezi radnih odnosa, na stranom jeziku.

POSLOVNI TAJNIK

ŠTO RADI ČIME SE BAVI:
Uz teoretska znanja, administrativni i poslovni tajnik treba savladati vještinu pisanja na uredskim dopisnim strojevima (PC, pisaća mašina), stenografsko pismo, te ostala sredstva komuniciranja (INTERNET ). Pratiti razvoj sredstava uredskog komuniciranja.

PSIHOFIZIČKI ZAHTJEVI:
Važna je i sposobnost komuniciranja s ostalim suradnicima, komuniciranje sa strankama i poslovnim partnerima

GDJE RADI:
U svojoj radnoj sredini i u predstavljanju poduzeća treba svojim znanjem, izgledom i ponašanjem pridonositi što boljem poslovnom ugledu i uspjehu tvrtke.

Može raditi na svim administrativnim poslovima tijela državne uprave i financija.

Nastavni plan i program za zanimanje administrator-TES.docx
 Nastavni plan i program za zanimanje poslovni tajnik.docx
 Nastavni plan i program za zanimanje upravni referent.docx
 Plan i program za zanimanje Ekonomist.docx