POSJET DRŽAVNOM ZAVODU ZA STATISTIKU – PODRUČNOJ JEDINICI ZA STATISTIKU PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE
Autor: Đurđica Kolar, 21. 10. 2019.

U okviru Europskog tjedna vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju i povodom Svjetskog dana statistike, koji se obilježava 20. listopada,  učenici trećih i četvrtih razreda naše škole, u pratnji nastavnica Patricije Herak Volarić i Dolores Guštin, posjetili su Državni zavod za statistiku – Područnu jedinicu za statistiku Primorsko - goranske županije.

Voditeljica područne jedinice,  gospođa Ljerka Radošević Sarić, i djelatnici područne jedinice  upoznali su  nas s temeljnim načelima i organizacijom sustava službene statistike Republike Hrvatske, programom statističkih aktivnosti, prikupljanjem, obradom i korištenjem statističkih podataka.

Upoznati smo i s organizacijom rada u Područnoj jedinici  te poslovima provođenja statističkih istraživanja, izvještajnim metodama i provođenjem aktualnih anketnih istraživanja na području nadležnosti Područne jedinice Primorsko - goranske županije.