STATISTICS FOR THE CLASSROOM
Autor: Đurđica Kolar, 9. 10. 2019.

U Parizu je 5. i 6. listopada 2019. godine održana Eurostatova radionica za nastavnike „Statistics for the classroom“, na kojoj je  sudjelovalo 60 nastavnika iz 21 europske zemlje (Austrije, Belgije, Bugarske, Cipra, Češke, Estonije, Finske, Francuske, Grčke, Republike Hrvatske, Islanda, Italije, Litve, Luxemburga, Norveške, Poljske, Portugala, Rumunjske, Slovačke, Slovenije i  Španjolske).

Iz naše zemlje sudjelovalo je pet nastavnika  (iz Ekonomske škole Velika Gorica, Ekonomske škole Mije Mirkovića Rijeka,  Elektrostrojarske škole Varaždin, Gimnazije i strukovne škole Bernardina Frankopana Ogulin te Srednje škole Ivanec).

Predavanja su održali Teodora Brandmueller, Louise Corselli Nordblad, Britta Gauckler i Martina Hahn iz Eurostata te Jo Røislien, prof. matematike i statistike, sveučilište Stavanger, Norveška.

Nastavnicima su predstavljene Eurostatove digitalne publikacije i alati te inovativne metode u podučavanju statistike, koje bi im mogle pomoći u planiranju i realizaciji nastavnih sati.

Dolores Guštin, prof.